Здравство
Социјала

Синоќа во модуларната болница во Прилеп е извршен вандализам врз таблата за електрична енергија

Царовска: Засега нема индикации за промена на наставниот модел

Центар за противпожарна обука и спасување по светски стандарди наменски организиран, современо опремен и спремен за користење (ВИДЕО)

Мое здравје

Доколку имате проблеми со спиењето овој зачин содржи умерен седатив кој навистина помага

Доколку почувствувате некои од овие знаци на телото, можно е да се соочувате со покачено ниво на шеќер во крвта

Доколку забележите или почувствувате некој од овие симптоми веднаш јавете се на лекар

Четката за заби може да насобере до 10 милиони бактерии, еве како правилно да ја чувате

Доколку земате антибиотици избегнувајте го изложувањето на сонце, особено сончањето на плажа

Нутриционизам
Животен стил