Категорија: Здравство

Ризикот од згрутчување на крвта е 10 пати поголем по инфекција со ковид-19 отколку по вакцина

Нови 890 заболени и 35 починати од Ковид-19 денеска, тројца биле на возраст под 40 години

Здравство 1 недела ago

Нов корона кластер во автобусите на ЈСП!? Граѓаните реагираат на социјалните мрежи

Здравство 1 недела ago

2000 вакцини од Кина пристигнуваат во Македонија

Здравство 2 недели ago

ИЈЗ: Од 29 март до 4 април регистрирани се 7933 заболени и 260 смртни случаи од Ковид-19

Здравство 2 недели ago

Од Клиниката за хематологија апелираат стравот од зараза да не биде причина за одложување на рутинските контроли

Здравство 2 недели ago

Од утре осум лекари од приватните болници ќе бидат на располагање на јавното здравство

Здравство 2 недели ago

Повторно црн ден за Македонија: 51 лице почина, а 1302 се новозаразени

Здравство 2 недели ago

Британското регулаторно тело одлучи вакцината АстраЗенека да не се дава на лицата под 30 години

Здравство 2 недели ago

Вакцината АстраЗенека е безбедна, ретки се пациентите кои појавуваат згрутчување на крвта