Категорија: Здравство

ДВАЈЦА ВОЗРАСНИ СЕ БОРАТ ЗА ЖИВОТ НА ИНФЕКТИВНА – имаат компликации од грипот

Лабораторијата во Поликлиника Бит Пазар пред колапс, реагенси нема ни за лек!

Здравство 4 дена ago

Три деца на Клиниката за детски болести во сериозна здравствена состојба

Здравство 4 дена ago

Расте бројот на заболени од грип во Кочанско

Здравство 4 дена ago

Кина развива терапија со плазма за пациенти со коронавирус

Здравство 4 дена ago

Вирозата ги скрати часовите на гевгелиските ученици

Здравство 4 дена ago

Над 1.300 починати од Ковид-19, се повеќе заразени лекари

Здравство 4 дена ago

Облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег – од недела пораст на температурите

Здравство 4 дена ago

Македонскиот државјанин транспортиран во болница во Јокохама има блага форма на коронавирус

Здравство 4 дена ago

Епидемија на грип нема да се прогласи, ќе се ограничат посетите во јавните здравствени установи