Категорија: Социјала

Синоќа во модуларната болница во Прилеп е извршен вандализам врз таблата за електрична енергија

Царовска: Засега нема индикации за промена на наставниот модел

Социјала 1 недела ago

Центар за противпожарна обука и спасување по светски стандарди наменски организиран, современо опремен и спремен за користење (ВИДЕО)

Социјала 1 недела ago

Во истрагата за пожарот во тетовската модуларна болница ќе се вклучат и германски експерти

Социјала 1 недела ago

Во текот на вчерашниот ден нови 50 ученици се позитивни на ковид

Социјала 2 недели ago

Хелсиншкиот комитет инсистира на објетивно и навремено расветлување на најголемата трагедија во тетовската модуларна болница

Социјала 2 недели ago

Ќе се отвори нов пункт за вакцинација во кампусот на Економскиот факултет при УКИМ

Социјала 2 недели ago

Покажете хуманост, на малиот Трајче му е потребна помош за оперативен зафат

Социјала 3 недели ago

Менуваме наративи – ново видео на Аваја

Социјала 3 недели ago

Ромите се спремни да се попишат