Категорија: Социјала

Зголемено семејното насилство, помалку сообраќајки за време на полицискиот час

Ангеловски: Субвенцијата од 14.500 денари ја добиле само 2.337 угостители, ова е многу мала бројка има огромен број фирми кои биле клалификувани, а не добиле помош

Социјала 3 дена ago

Гроздановски од Комората на сметководители: 11.5% од вкупната финансиска помош отишла само за 10 компании, владата ги прекомплицира сите процедури, институциите крајно некоординирани

Социјала 4 дена ago

Владата прави проценка за нова вонредна состојба, се очекува дијалог и исход за датум на избори

Социјала 4 дена ago

Колку розово гледаат очилата на Зоран Заев за платите на здравствените работници

Социјала 4 дена ago

ОФИЦИЈАЛНО: По 66 дена, од утре се укинува полицискиот час

Социјала 4 дена ago

ВМРО-ДПМНЕ: Во три години владеење на СДСМ, во АД МЕПСО не постои ниту еден реализиран проект во енергетиката во целост

Социјала 5 дена ago

За време на карантинот приведени 79 лица, 126 не ја почитувале забраната

Социјала 5 дена ago

Брнабиќ: Србија нема да ја затвори границата за црногорски државјани

Социјала 5 дена ago

Анализа: Секторот за забава губи 160 милијарди долари поради пандемијата