Категорија: Животен стил

Најнова студија: Идентификувани се шест типови на Ковид-19

Денес не очекува сончево и топло време со висок УВ индекс

Животен стил 2 месеци ago

Долготрајното носење маски во лето предизвикува проблеми со кожата, еве како да се заштитиме

Животен стил 3 месеци ago

Нема траен имунитет по прележување на Ковид-19

Животен стил 3 месеци ago

СЗО: Пушењето носи поголема смртност кај хоспитализираните пациенти со Ковид-19

Животен стил 3 месеци ago

Македонија под влијание на топлотен бран од Африка, УВ индексот ЕКСТРЕМЕН

Животен стил 3 месеци ago

Јапонски суперкомпјутер вреден 1,2 милијарди долари ќе работи на пронаоѓањето на лек против Ковид-19

Животен стил 3 месеци ago

Внимавајте кога избирате партнер: Овие хороскопски знаци изневеруваат без “око да им трепне“

Животен стил 3 месеци ago

Попладне наместа нестабилно со локален дожд, грмежи и засилен ветер

Животен стил 3 месеци ago

16 знаци дека партнерот не вложува доволно труд