Ознака: болница Козле

Двомесечно бебе е позитивно на Ковид-19

Шест деца и шест мајки се хоспитализирани во болницата во Козле

Здравство 6 месеци ago

Коронавирус: Нови 89 заболени и 7 починати од 1529 тестирани

Здравство 6 месеци ago

Денешен биланс за Ковид-19: 860 тестирања, 78 новозаболени и четворица починати

Здравство 6 месеци ago

Најмладиот пациент во Македонија заразен со Ковид-19 е бебе старо две недели

Здравство 6 месеци ago

Регистрирани нови 108 заболени и двајца починати од Ковид-19

Здравство 7 месеци ago

Коронавирусот денес зарази 109 лица, a вкупниот број на дијагностицирани достигна 11 942

Здравство 7 месеци ago

Коронавирусот во Македонија денеска зарази 137 лица, а 10-мина починаа

Здравство 8 месеци ago

Регистирани нови 120 заболени од Ковид-19, 5 лица починаа

Здравство 8 месеци ago

Скопје и Тетово имаат најголем број на активни случаи, а Чаир и Гази Баба убедливо водат по општини