Ознака: Венко Филипче

Филипче ја одби поканата на српската премиерка за вакцинација на здравствените работници од Македонија во Србија

Србија започнува со вакцинација идната недела, а Македонија ќе чека донации од Бугарија, Грција и Полска

Здравство 1 месец ago

Стоилковски: Колку животи ќе згаснат, а колкумина ќе останат со тешки последици заради доцнењето на вакцините на Филипче?

Здравство 2 месеци ago

ЕСЕ: Намалена транспарентноста кај јавните набавки во министерството за здравство

Здравство 2 месеци ago

Есенскиот пик помина, нема потреба од полициски час, посочува Филипче

Здравство 2 месеци ago

40-годишен скопјанец вратен од ковид амбулантата на ГОБ „8 Септември“ бидејќи бил викенд

Социјала 2 месеци ago

Борбата со коронавирусот чини неверојатни 10 000 денари по човек

Здравство 3 месеци ago

Долгиот ред на чекање за тест на Ковид-19 ги полни сметките на приватното здравство

Здравство 3 месеци ago

ВМРО-ДПМНЕ: Постојат нови 1085 причини Венко Филипче да си поднесе оставка

Здравство 3 месеци ago

Митева: Секој трет тестиран е позитивен на Ковид-19, Филипче мисли дека е портпарол на МЗ