Ознака: ВМРО-ДПМНЕ

Стоилковски: Колку животи ќе згаснат, а колкумина ќе останат со тешки последици заради доцнењето на вакцините на Филипче?

Мицкоски: За 100 дена се загубија 1400 животи, а 2000 здравствени работници се заразија

Здравство 1 месец ago

ВМРО-ДПМНЕ: 100 дена влада, 1400 починати, Филипче оставка веднаш!

Здравство 2 месеци ago

ЕСЕ: Намалена транспарентноста кај јавните набавки во министерството за здравство

Здравство 2 месеци ago

Панова: Филипче и Заев го потрошија денот за сликање пред комбе од приватна донација додека луѓе умираат

Здравство 3 месеци ago

ВМРО-ДПМНЕ: Постојат нови 1085 причини Венко Филипче да си поднесе оставка

Здравство 3 месеци ago

Митева: Секој трет тестиран е позитивен на Ковид-19, Филипче мисли дека е портпарол на МЗ

Здравство 3 месеци ago

ВМРО-ДПМНЕ: Филипче наместо сам да се запраша што направил, тој ги обвинува граѓаните

Здравство 3 месеци ago

ВМРО-ДПМНЕ: Комисијата за заразни болести потфрли во целост, епилогот е скоро 6000 заразени

Здравство 4 месеци ago

ВМРО-ДПМНЕ: Министерот за ширење зараза бележи 117 починати и 3 166 заболени за неполн месец