Ознака: ГОБ 8 Септември

За 24 часа 15 лица се хоспитализирани поради компликации од Ковид-19, а 263 се лекуваат

Вкупно 252 лица се лекуваат на инфективните оддели, а 43 се нови хоспитализирани во ковид центрите

Здравство 1 месец ago

Во Скопје 290 случаи на позитивни и сомнителни на Ковид-19 се лекуваат во ковид центрите

Здравство 3 месеци ago

22 годишна бремена скопјанка почина од коронавирус во ГОБ 8 Септември

Здравство 3 месеци ago

На инфективните одделенија во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 32 нови случаи, а 486 се на лекување

Здравство 4 месеци ago

40-годишен скопјанец вратен од ковид амбулантата на ГОБ „8 Септември“ бидејќи бил викенд

Здравство 4 месеци ago

Уште еден црн ден за Македонија, 22 лица починаа, а 561 се заразија со Ковид-19

Здравство 4 месеци ago

Лабораториите работат со полна пареа, а се полнат и болничките капацитети

Здравство 5 месеци ago

Одговорниот инфектолог од ГОБ „8 Септември“ даде отказ, а истото се случи и со докторка од Инфективната Клиника

Здравство 5 месеци ago

Директорот на „ГОБ 8 Септември“ вели дека ковид центарот е преполн