Ознака: ијз

Филипче: Нема потреба од дополнителни рестрикции, можеме сите пациенти да ги изменаџираме

Во Крива Паланка се регистрирани 2 нови случаи на Ковид-19, а бројот на активни случаи се искачи на 7

Здравство 4 месеци ago

Чаир е општина со најмногу заболени, според СЗО ризикот за понатамошно ширење на вирусот е висок

Здравство 4 месеци ago

Во последните 24 часа регистрирани се 164 нови случаи на Ковид-19, а две лица се починати

Здравство 5 месеци ago

Зибери се дистанцираше од Заев: Во ниту еден момент Комисијата не излезе со став дека треба или не треба да има избори

Здравство 5 месеци ago

Директорот на ИЈЗ-Скопје вели нема да се отворат границите, а Заев бара избори

Здравство 6 месеци ago

Од Ковид-19 во Македонија денес починаа уште четири лица, а регистрирани се 13 нови случаи

Здравство 6 месеци ago

Денес нови 37 случаи на коронавирус во Македонија, две лица починаа

Здравство 6 месеци ago

Скопјанецот кој почина по пат накај болница имал прекумерна тежина, а дома се лечел од пневмонија

Здравство 7 месеци ago

Борбата против коронавирусот во првите редови ќе ја водат и матичните лекари