Ознака: клиника за онкологија

Жена на возраст од 70 години исчезна од Клиниката за Онкологија, семејството апелира за помош

Во последното деноноќие коронавирусот зарази 21 лице, а вкупниот број на починати достигна 73 лица

Здравство 1 година ago

Расте бројот на болни од рак – клучно е колку рано ќе се посети лекар

Здравство 2 години ago

Пациентите со месеци без хемотерапија, Филипче тек допрва ќе распишува тендер!