Ознака: ковид-19

Кај пациент од Куманово се вратил коронавирусот?

Не стивнува троцифрениот број на заразени во Македонија, денес регистрирани 153 нови случаи на Ковид-19

Здравство 1 недела ago

Швајцарија од утре ќе ги сноси трошоците за тестирање на коронавирусот за своите граѓани

Здравство 1 недела ago

Во последните 24 часа регистрирани се 136 нови случаи на Ковид-19, а 8 лица се починати

Здравство 2 недели ago

Седум скопски општини имаат троцифрен број на заболени од коронавирусот

Здравство 3 недели ago

Пандемијата на Ковид-19 не е завршена, ризикот од појава на втор бран е од умерен до висок

Здравство 4 недели ago

Аврамоски: Потребна е офанзивна стратегија и масовни тестирања за победа на пандемијата

Ковид-19 летово ќе ја загуби силата, но нема да исчезне

Здравство 1 месец ago

Франција забрани користење на хидроксихлорокин како терапија за Ковид-19 откако се зголеми стапката на смртност кај пациентите

Здравство 1 месец ago

Регистриран 21 нов случај со Ковид-19 во Македонија, вкупниот број изнесува 1999 граѓани