Ознака: комисија за заразни болести

Комисијата за заразни болести не донесе одлука за функционирањето на целодневниот престој на децата

Чибишев: Ниту на 20 август немавме претстава како ќе се одвива наставата, надлежните требаше да работат

Социјала 1 месец ago

Забраната за свадби, крштевки и други свечености продолжува да важи

Здравство 3 месеци ago

Од утре за влез во земјава задолжителен ќе биде негативен ПЦР тест за Ковид-19 не постар од 72 часа

Здравство 3 месеци ago

Комисијата за заразни болести денеска ќе одлучи дали угостителските објекти ќе работат и по 22 часот

Здравство 4 месеци ago

Дали професионализмот на Комисијата за заразни болести потклекна на барањата на Заев

Здравство 4 месеци ago

За Караџовски граѓаните се виновни за вториот бран на коронавирусот

Здравство 4 месеци ago

Зибери се дистанцираше од Заев: Во ниту еден момент Комисијата не излезе со став дека треба или не треба да има избори

Здравство 4 месеци ago

ВЛАДАТА ОДЛУЧИ: Од утре започнува полициски час и маратонски карантин се до понеделник!

Здравство 4 месеци ago

Стојаноски: Членовите на Комисијата за заразни болести ги следат личните и партиски интереси пред здравјето на граѓаните