Ознака: коронавирус

Три лица во кавадаречката болница починале од коронавирусот

Хипомед донираше апарати и опрема во болници низ Македонија

Животен стил 1 месец ago

Дали памучните маски не штитат доволно од коронавирусот?

Животен стил 2 месеци ago

Најново истражување: Коронавирусот останува активен 28 дена на следниве површини

Животен стил 2 месеци ago

Витаминот Д може да биде тајното оружје во борбата со коронавирусот

Здравство 2 месеци ago

49 годишна медицинска сестра од Охрид ја загуби битката со коронавирусот

Здравство 2 месеци ago

САД ја надмина бројката од 7 милиони лица заразени со Ковид-19

Животен стил 2 месеци ago

Овој град се стекна со колективен имунитет на коронавирусот

Здравство 3 месеци ago

Кризата со коронавирусот ќе помине за две години, соопштува СЗО

Здравство 6 месеци ago

Помладите од 20 години се двојно помалку подложни на инфекција со Ковид-19