Ознака: ОЈО

Рокот за исплата истече, следат кривични пријави за работодавачите кои затаија државна помош

Филипче изгубен во просторот, незнае што се случува со клиниките?

Здравство 3 години ago

ВМРО ДПМНЕ повторно побара Филипче веднаш да си поднесе оставка поради скандалозниот тендер, а Јавното обвинителство да го истражи криминалот

Здравство 3 години ago

ВМРО-ДПМНЕ бара Филипче да се повлече од функцијата а ОЈО да поведе постапка за скандалозниот тендер!

Здравство 3 години ago

Три родилки годинава починале под сомневање на лекарски грешки – Надлежните истражуваат, ама засега не пронашле виновник!

Социјала 3 години ago

ОЈО утврдува евентуална кривична одговорност за смртта на 13-годишно девојче во Илинден

Здравство 3 години ago

ОЈО – 12 лица ќе одговараат за смртта на Тамара од Велес!

Социјала 3 години ago

Уште две лица во притвор за хоророт кој го преживеа штитеничката од Домот “25 мај” која била силувана и абортираше

Социјала 3 години ago

Лице од МТСП на распит во ОЈО, инволвирано во малверзации при посвојување деца