Ознака: протест

Шилегов се скара со скопските пожарникари, им порача дека ако си заминат ќе најдат други

Вработените во ФЗОМ бараат Дончев да помисли и на нив. Или ќе има поголеми плати или во четврток ќе има протест

Социјала 2 години ago

Протест на „Еурокомпозит“ – вработените го одбија непристојниот предлог

Социјала 2 години ago

Николовски: На притисоците, уцените и политички терор одговараме со масовност и храброст