Ознака: филипче тера кампања

Додека Филипче снима спотови за кампања, Македонија руши рекорди по бројот на заразени и починати

За една недела регистрирани 283 заболени од грип, посочуваат од ИЈЗ. Филипче тврди нема епидемија!