Категорија: Здравство

Нови 72 заболени од Ковид-19 се регистрирани денеска, расте бројот и на активни случаи

СЗО: Во последниве 4 недели, бројот на позитивни случаи со Ковид-19 се зголемил за 80%

Здравство 1 ден ago

Во Струмичко ќе продолжи процесот на теренска вакцинација

Здравство 1 ден ago

Дебарската општа болница доби нова пратка со 1300 дози вакцини

Здравство 1 ден ago

И во Словенија поради забрзаното ширење на делта сојот, се зголемува бројот на новозаболени

Здравство 1 ден ago

Филипче: Можно е да има препорака за трета доза на вакцини бидејќи делта сојот нема да биде последниот сој на вирусот

Здравство 1 ден ago

Досега се вакцинирале повеќе од 514 илјади граѓани, а вчера нешто повеќе од 12 илјади

Здравство 1 ден ago

Бројот на активни случаи се зголеми на 525, погледнете ја денешната состојба по градови

Здравство 1 ден ago

МЗ: Регистрирани се 81 нови случаи на заболени со Ковид-19, нема починати

Здравство 2 дена ago

На интернет за само 100 фунти се продаваат лажни ковид потврди, вмешани се и корумпирани лекари