Категорија: Здравство

Поради зголемување на бројот на заразени со Ковид-19, Германија одлучи да воведе построги мерки

Еве зошто вакцината на Астра Зенека предизвикува згрутчувања на крвта

Здравство 4 дена ago

Од Ковид-19 досега починале 7609 лица, а 8050 се активни случаи

Здравство 4 дена ago

Во последниве 24 часа од Ковид-19 починаа 16 лица, а 333 се заразија

Здравство 4 дена ago

Јапонија донираше нов мобилен ангиограф за интервентна кардиологија за ГОБ „8 Септември“

Здравство 4 дена ago

Во штипскиот ковид центар починаа тројца пациенти

Здравство 5 дена ago

Истражувачите потврдуваат дека третата доза на Фајзер го намалува ризикот за инфекција со Ковид-19 за 80%

Здравство 5 дена ago

Норвешка ги идентификуваше првите два случаи на новиот сој омикрон

Здравство 5 дена ago

Парламентот во Австрија го продолжи карантинот за 10 дена и ја скрати важноста на сертификатите за вакцинација

Здравство 5 дена ago

Коронавирусот во Белгија вртоглаво се шири, болниците бараат помош од властите