Категорија: Нутриционизам

Овој топол напиток помага кај остеоартрит, лечи депресија и намалува крвен притисок

За здрав организам во есен и зима, јадете ја оваа храна

Нутриционизам 2 недели ago

Оваа храна никако не смеете да ја подгревате, еве зошто!

Нутриционизам 3 недели ago

Овој зеленчук треба да биде неизоставен прилог на секој ручек, еве зошто

Нутриционизам 4 недели ago

Утринското кафе според нутриционистите треба да го испиете 30 минути откако ќе испиете чаша лимонада

Нутриционизам 2 месеци ago

Биберот не само што е зачин туку е и лек за болести на срце, црн дроб и бели дробови

Нутриционизам 2 месеци ago

Ова овошје е многу богат извор на витамини, минерали и растителни влакна

Нутриционизам 2 месеци ago

Комбинацијата на целер и мед е природен лек кој помага кај проблемите со алергии

Нутриционизам 3 месеци ago

Оваа природна смеса од само две состојки е одличен извор на витамини

Нутриционизам 3 месеци ago

Леќата е една од најстарите култури, ова се нејзините лековити својства