Ознака: коронавирус

Швајцарија од понеделник ќе воведе построги мерки против ковид-19

Повеќе од 8000 лица се активни случаи со Ковид-19 во Македонија

Здравство 3 дена ago

Коронавирусот зарази нови 342 случаи, а 7 лица починаа

Здравство 3 дена ago

МЗ ја објавува статистиката на вакцинирани за период од четири месеци

Здравство 4 дена ago

Словенија размислува за воведување на парични казни за невакцинираните лица кои ќе завршат во болница поради Ковид-19

Здравство 4 дена ago

Од Ковид-19 досега починале 7609 лица, а 8050 се активни случаи

Здравство 4 дена ago

Во последниве 24 часа од Ковид-19 починаа 16 лица, а 333 се заразија

Здравство 4 дена ago

Во штипскиот ковид центар починаа тројца пациенти

Здравство 5 дена ago

Најмалку 11 земји членки на ЕУ досега регистрирале случаи на новиот сој омикрон

Здравство 5 дена ago

Погледнете по колку активни случаи со Ковид-19 има во вашиот град