Ознака: македонија

Во ковид центрите низ земјава, во изминатите 24 часа на лекување се наоѓаат вкупно 80 пациенти

Вкупно 141 лице се наоѓа на лекување во ковид центрите во Македонија

Здравство 2 недели ago

Рокот за постоење на кризна состојба во Македонија се продолжува до 31 декември

Здравство 1 месец ago

Број на заболени по градови во републикава, ова е денешната статистика

Здравство 1 месец ago

Карантинот за сите кои од Македонија и Грција влегуваат во Албанија се укинува

Здравство 5 месеци ago

Коронавирусот денеска одзема 7 животи, а зарази нови 325 случаи, еве по колку заболени има во секој град

Здравство 6 месеци ago

Македонија е лидер по број на пушачи во регионот, стануваме „земја на тешки пушачи“

Здравство 8 месеци ago

ВОЗНЕМИРУВАЧКА ВЕСТ: Наместо власта да трага по загадувачите, полесно ќе биде по 17 часот да си седиме дома

Здравство 8 месеци ago

Светот ја надмина бројката од 37 милиони луѓе заразени со ковид-19

Здравство 1 година ago

Македонија е последна земја во регионот според извршени тестови за Ковид-19 на милион жители