Агресивност меѓу малолетници: Четири деца претепале врсник во Скопје

На 26.12.2019 во 23:50 часот во СВР Скопје, Е.К.(45) од Скопје пријавила дека околу 13:45 часот на ул.„Перо Наков“ нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од четворица малолетници со кои…

На 26.12.2019 во 23:50 часот во СВР Скопје, Е.К.(45) од Скопје пријавила дека околу 13:45 часот на ул.„Перо Наков“ нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од четворица малолетници со кои од претходно се познавал.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.


Related Articles