ОВЕН

Работа: Можно е да имате важни одлуки пред себе во следниот период. Ве очекува поволна фаза.

Љубов: Дистанцата меѓу вас и саканата личност нималку не ви се допаѓа.

Здравје: Водете сметка околу грбот и коските.

 

БИК

Работа: Доколку планирате патување, ве очекува период во кој ќе имате добри можности за остварување на работа на пат.

Љубов: Ви се допаѓа личност која често ја среќавате во секојдневното опкружување.

Здравје: Водете сметка околу циркулацијата.

 

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве загрижуваат трошоци и финансии. Можно е да не сте сигурни како ќе ги решите сите проблеми на ова поле.

Љубов: Губите доверба во партнерот со кој сте имале веќе многу проблеми.

Здравје: Можни се воспаленија и инфекции.

 

РАК

Работа: Имате впечаток дека на работното поле ништо не ви оди онака како што сте очекувале и незадоволни сте поради тоа.

Љубов: Во бракот сте влегле во фаза на монотонија од која не ви е лесно да излеете. Имате проблеми со партнерот.

Здравје: Внимавајте на своите бубрези.

 

ЛАВ

Работа: Ве очекува период во кој ќе имате некои потешкотии со остварување на добар однос со колегите.

Љубов: Очекувајте интересна средба со личноста со која флертувате веќе некое време.

Здравје: Проблеми со притисокот.

 

ДЕВИЦА

Работа: Пред вас е генерално добар ден и може да очекувате дека ќе бидете задоволни од околностите на ова поле.

Љубов: Ве очекува шанса да влезете во нова врска во која ќе бидете многу среќни и задоволни.

Здравје: Чувствителни стопала и зглобови.

 

ВАГА

Работа: Ќе успеете да ги остварите своите планови на ова поле. Ќе бидете задоволни затоа што се ви оди од рака.

Љубов: Можно е да не сте сигурни во кој правец сакате да оди вашата врска со личноста која ви значи.

Здравје: Ако можете, прошетајте.

 

ШКОРПИЈА

Љубов: Во текот на денешниот ден ве очекуваат мали компликации на ова поле. Не сте подгоотвени да се соочите со сите проблеми.

Љубов: Ве очекува добар ден на емотивно поле. Ќе уживате во убавите моменти.

Здравје: Добро се чувствувате.

 

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ви доаѓа значајно подобрување во комуникацијата и односот со надредените.

Љубов: Ако сте имале проблеми во комуникацијата со партнерот, ќе успеете да ги решите во текот на денешниот ден.

Здравје: Малаксаност.

ЈАРЕЦ

Работа: Немате доверба во соработниците. Пред вас е период во кој ќе имате компликации.

Љубов: Посветени сте на својот партнер и уабво ви е кога сте заедно. Ве очекува поволен период.

Здравје: Внимавајте на циркулацијата.

 

ВОДОЛИЈА

Работа: Судбината ќе ви биде наклонета и во последен час ќе добиете помош околу некои важни прашања.

Љубов: Ви се допаѓа личност која те ја запознале преку пријател.

Здравје: Добро.

 

РИБИ

Работа: Сте оствариле стабилност на работа и среќни сте поради тоа. Не ве очекуваат големи промени на ова поле.

Љубов: Посветете се на дружења, излегувајте и ќе имате нови љубовни понуди.

Здравје: Проблеми со срцето се можни.