Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе бидат на сите оваа недела.

Согласно последната одлука на Комисијата бензините се намалија за 0,5 денари, а цената на дизелот за 1 денар. Цената на екстра лесното масло за домаќинство се намали за 1,50 денари.