Деновиве доаѓаат врнежи и грмежи: Денес и во следните денови не излегувајте без чадор

Денес на повеќе места се очекуваат пообилни врнежи од дожд (над 25 л/м2), кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Потоа, во следните денови ќе преовладува променливо облачно…

Денес на повеќе места се очекуваат пообилни врнежи од дожд (над 25 л/м2), кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи.

Потоа, во следните денови ќе преовладува променливо облачно време со локален пороен дожд и грмежи, како и пораст на дневната температура.


Related Articles