Овен

Работа: Може да очекувате дека на работното поле ќе имате некои мали компликации кои ќе ги решите со помош на соработник.

Љубов: Можно е да владее дистанца помеѓу вас и личноста која ви значи.

Здравје: Проблеми со кичмата.

Бик

Работа: Ве очекува период во кој ќе имате променливи околности на работното поле.

Љубов: Подготвени сте за некоја авантура, но не и за сериозна врска. Оваа фаза не ви е поволна за љубов.

Здравје: Очекувајте добро здравје.

Близнаци

Работа: Можно е да сте загрижени за своите финансии. Пробајте да бидете креативни кога е работата во прашање.

Љубов: Запознавате интересен додворувач кој ви ги покажува искрените чувства. Подтотвени сте за сериозна врска.

Здравје: Проблеми со бешиката.

Рак

Работа: Ве очекува фаза во која ќе имате мали потешктии на работа. Важно е да бидете одговорни и трпеливи.

Љубов: Партнерот се однесува поинаку кон вас, што на некој начин ви буди сомнеж.

Здравје: Внимавајте на сува и чувствителна кожа.

Лав

Работа: Може да очекувате поволен дедн. На полето работа ви е судбината наклонета сега.

Љубов: Може да очекувате прилика со саканата личност да остварите стабина атмосфера. Вашиот брак е добар.

Здравје: Немате никакви проблеми.

Девица

Работа: Можно е денеска да сте посветени во решавањето на проблемите кои сте ги имале порано. Добро ви оди, задоволни сте.

Љубов: Ви се допаѓа личност која ќе покаже дека е подготвена за сериозна врска со вас.

Здравје: Избегнувајте алкохол.

Вага

Работа: Очекувајте генерално добра ситауција. Работната ситуација ви е стабилна, и задоволни сте поради тоа.

Љубов: Ситуацијата би можела да се закомплицира, ако се наоѓате во врска која не е јавна.

Здравје: Водете сметка околу дебелото црево.

Шкорпија

Работа: Пред вас е ден во кој ќе имате некои мали компликации. Важно е да бидете трпеливи и насочени кон своите приоритети.

Љубов: Ве очекува врска со личност која ќе ви покаже дека не сака ништо сериозно.

Здравје: Проблеми со алергии.

Стрелец

Работа: Подготвени сте да се посветите на драстични промени кои ги планирате веќе долго време.

Љубов: Саканата личност ги покажува своите маани, полека почнувате да гледате дека не е така совршена како што сте очекувале.

Здравје: Посетете лекар.

Јарец

Работа: Иако пробувате да решите проблеми, сега тоа не ви поаѓа од рака. Пред вас е неповолен период за работа.

Љубов: Ве очекува нова љубовна врска која би можела да потрае на долги патеки во иднина.

Здравје: Немате проблеми.

Водолија

Работа: Имате впечаток дека некои работи одат во неочекуван правец и поради тоа сте збунети.

Љубов: Немате доволно доверба во партнерот. Проблемите со љубомората се повеќе го оптоваруваат вашиот однос.

Здравје: Внесувајте повеќе течности.

Риби

Работа: Не е поволен ден за нови одлуки. Потрудете се сега да не брзате за било што.

Љубов: Ви се допаѓа личност која делува мистериозно на некој начин. Подготвени сте отворено да и ги покажете своите чувства.

Здравје: Проблеми со колената.