Овен

Работa: Ве очекува прилика за промена на работното место на подобро. Пред вас е поволен ден.

Љубов: Не би требало да имате било какви проблеми со саканата личност.

Здравје: Ќе ви годи масажа.

Бик

Работа: Доколку соработувате со странство, може да очекува дека наскоро ќе успеете да дојдете до проширување на работата.

Љубов: Не сте подготовени за нова врска, иако постои личност која сака да ви се приближи.

Здравје: Добро се чувствувате.

Близнаци

Работа: Финансиската ситуација ви е генерално добро прикажана и може да очекувате стабилност како и позитивни прмени.

Љубов: Не ви е лесно отворено да ги покажете своите чувства кон личноста која ви значи.

Здравје: Чувствителен урогенитален тракт.

Рак

Работа: Очекувајте позитивни околности како и шанса да остварите напредок во следниот период.

Љубов: Ако имате партнер, со него ве очекува убав ден во кој ќе разменувате нежности.

Здравје: Добро.

Лав

Работа: Ве очекува прилика да почнете работа која на долги патеки ќе ви донесе многу добра заработувачка.

Љубов: Пред вас е поволен ден во кој вашиот партнер ќе ви ги покаже искрените чувства.

Здравје: Ви следува решение на некој проблем.

Девица

Работа: Очекувајте дека успешно ќе ги решите малите проблеми кои настанале на вашето поле на работа во претходниот период.

Љубов: Ако сте слободни, пред вас е многу поволна фаза во која е можен почеток на врска.

Здравје: Проверувајте го крвниот притисок.

Вага

Работа: Немате доволно доверба во своите соработници и од таа причина најважните работни тајни ги задржувате само за себе.

Љубов: Можно е партнерот да би покажува оттуѓеност.

Здравје: Внесувајте повеќе течности, вода, чаеви, супи…

Шкорпија

Работа: Преоптоварени сте од големиот број на обврски, а околу вас нема луѓе подготовени да помогнат.

Љубов: Не сте задоволни од односот кој го имате со саканата личност и размислувате за прекин.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.

Стрелец

Работа: Избегнувајте почеток на нова работа, или било какви ризици. Само мирувајте.

Љубов: Имате впечаток дека саканата личност не покажува доволно емоции кон вас.

Здравје: Вирусни инфекции.

Јарец

Работа: Може да очекувате дека вашата интуиција ќе даде вистински одговори на прашањата кои сакате да ги поставите.

Љубов: Емотивната ситуација не е добра и вие сте свесни дека сте згрешиле. Никогаш не е доцна да исправите.

Здравје: Стомачен вирус.

Водолија

Работа: Потрудете се да покажете нова иницијатива. Време е да превземете поголемо ниво на одговорност на себе.

Љубов: Можно е саканата личност да покажува недоверба и поради тоа имате караници.

Здравје: Болки во грлото.

Риби

Работа: На полето финансии ситуацијата е променлива денеска, но утре веќе работите ќе се поправат.

Љубов: Ве очекуваат сериозни промени на полето емоции. Средба со нова личност.

Здравје: Избегнувајте мрсна храна.