ОВЕН

Работа: Не се откажувате лесно од своите идеи. Иако околностите ви се комплицирани, сакате да остварите успех.

Љубов: Не ви е лесно да се помирите со личноста која ви значи.

Здравје: Ќе ви годи вежбање.

БИК

Работа: Со доволно креативност лесно би можеле да ги остварите плановите кои ги имате. Ве очекува поволен период.

Љубов: На полето љубов ви следува перио во кој ќе имате некои компликации.

Здравје: Немојте да се форсирате.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Немате доволно трпение и лесно влегувате во расправии и конфликти. Околностите не ви се наклонети.

Љубов: Моментално не сте заинтересрани за почеток на врска.

Здравје: Внесувајте повеќе магнезиум.

РАК

Работа: Можно е неочекувано да ви се појави нова понуда за работа. Подготвени сте да прифатите нов предизвик.

Љубов: Ве очекува поволен ден за комуникација со личност која ви значи.

Здравје: Поработете на подобра концентрација.

ЛАВ

Работа: Очекувајте дека ќе успеете да ги остварите своите амбиции. Судбината ви е наклонета.

Љубов: Можно е да размислувате за брак. Подготвени сте на полето љубов да правите сериозни промени.

Здравје: Имате вишок енергија.

ДЕВИЦА

Работа: Имате доверба во своите соработници. Се чувствувате дека се наоѓате во половно опкружување.

Љубов: Ви доаѓа ново познанство со личност која ќе покаже дека е подготвена да ви укаже доверба и почит.

Здравје: Се чувствувате добро.

ВАГА

Работа: Слушајте ја својата интуиција во следниот период. Максимално потрудете се на ова поле да бидете посветени.

Љубов: Покажете ги своите чувства кон саканата личност. Важно е да бидете отворени.

Здравје: Внимавајте на очите.

ШКОРПИЈА

Работа: Ви се појавиле компликации на полето работа, што ви создава дополнителна нервоза.

Љубов: Пред вас е почеток на нова врска. Подготвени сте да се впуштите во нов љубовен однос кој би требало да трае.

Здравје: Стрес поради работа.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Доколку се занимавате со приватна работа, денешниот ден ви носи добри вести околу почнување на истата.

Љубов: Очекувајте добра атмосфера со личноста која ви значи. Задоволни сте.

Здравје: Одлично.

ЈАРЕЦ

Работа: Може да очекувате многу важни случувања на работното поле. Денешниот ден е пресвртница за нови одлуки.

Љубов: Ако ви се допаѓа личност која неодамна сте ја запознале, ќе остварите добар однос.

Здравје: Мали болки во грлото.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ќе бидете задоволни од резултатите кои ги остварувате. Поволен период на ова поле.

Љубов: Се чувствувате добро крај личноста која ви значи. Очекувајте позитивни околности.

Здравје: Зголемен апетит.

РИБИ

Работа: Очекувајте дека ќе успеете во своите намери на полето работа. Задоволни сте од ситуацијата.

Љубов: На ова поле може да очекувате романтична атмосфера.

Здравје: Хроничен умор.