ОВЕН

Работа: Ве очекуваат важни случувања на ова поле. Може да се надевате на позитивни околности.

Љубов: Можно е да не сте сигурни во кој правец треба да оди вашиот однос со саканата личност.

Работа: Вкочанетост во вратот.


БИК

Работа: Можни се нови пресврти на работа. Нестабилната ситуација на ова поле ви носи чувство на вознемиреност.

Љубов: Ве очекува прилика да запознаете личност која ќе покаже дека е подготовена за сериозна врска.

Здравје: Добро се чувствувате.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Ако сте сакале ново работно место, пред вас е прилика да ја остварите желбата.

Љубов: Се почесто се карате и не ви се допаѓа ситуацијата која ја имате со саканата личност. Незадоволни сте.

Здравје: Проблеми со притисокот.


РАК

Работа: Максимално сте посветени на работата и подготвени на ова поле да остварите добри резултати.

Љубов: Со саканата личност имате промени во односот, и тоа ви годи. Имате впечаток дека сте совршен пар.

Здравје: Главоболка.


ЛАВ

Работа: Имате многу работни обврски и не ви е лесно сите одговорности да ги превземете на себе денеска.

Љубов: Можно е да сте имале несогласувања кога е во прашање љубомората. Вашиот партне нема доверба во вас.

Здравје: Пад на имунитетот.


ДЕВИЦА

Работа: Соработка со странство на работното поле би можела да ви донесе поместувања.

Љубов: Пред вас се интересни случувања во односот со партнерот. Ако сте слободни, можно е ново познанство.

Здравје: Сосема добро.


ВАГА

Работа: Сметате дека е потребно да се вложи повеќе труд и сериозност за работните проблеми да се решат.

Љубов: Незадоволството излегува на површина и односот со саканата личност ви се менува.

Здравје: Без големи проблеми.


ШКОРПИЈА

Работа: Можно е да направите се што е до вас за работната ситуација да ја подобрите.

Љубов: Ако бидете подготвени да се трудите, односот со саканата личност ќе ви потрае на долги патеки.

Здравје: Ви пречат цигари.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Нема промени кај вас засега, кога е во прашање работата. Ситуацијата би требало да биде стабилна.

Љубов: Можно е да сте подготвени да ги покажете на саканата личност своите искрени чувства.

Здравје: Негувајте ја кожата.


ЈАРЕЦ

Работа: Одлучно ќе ги решавате проблемите на ова поле. Посветени сте на своите цели од кои не се откажувате.

Љубов: Нема најави за промени кога е во прашање вашата врска со партнерот.

Здравје: Минлива главоболка.


ВОДОЛИЈА

Работа: Очекувајте позитивни случувања или некој нов состанок кој добро ќе заврши.

Љубов: Полека доаѓате до средба со личност која ви се допаѓа веќе некое време.

Здравје: Проблеми со стомакот.


РИБИ

Работа: Време е да превземете одговорност која ви е наменета и да се занимавате со работни проблеми.

Љубов: Импулсивно реагирате во комуникацијата со партнерот и лесно почнувате нови караници.

Здравје: Проблеми со грлото.