Времето утре ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен јужен ветер.

До петок ќе преовладува стабилно и многу топло време.

Во петок кон крајот на денот во источните делови ќе има изолирана појава на нестабилност, а во деновите од викендот на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Дневната температура ќе опадне за неколку степени.