Оваа мешавина, според многумина кои ја пробале, го забразува губењето тежина и согорувањето на вишокот калории.

Состојки: 2 лажици мед, 1 лажичка цимет, 250 мл вода

Начин на подготовка:

Измешајте врела вода со цимет и оставете да се излади. Медот додајте го дури откако напивката ќе се излади.

Половина од напивката испијте ја пред спиење, а половина наутро кога ќе се разбудите, на празен стомак.

За само 7 дена резултатите ќе ве изненадат.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.