Виталните функции на бубрегот можат да бидат оштетени од многу причини. Бубрежниот камен е една од болестите на бубрегот која е честа и погодува милиони луѓе ширум светот.

Ако сте и вие еден од овие пациенти, овој рецепт ќе ве спаси!

Состојки:

– една рака першун или лист од кориандер
– вода

Подготовка:

Земете ја раката листови од кориандер или першун, исецкајте ги на мали делови и ставете ги во лонец. Полијте со чиста вода и оставете да врие 10 минути. Откако ќе се олади исцедете и ставете го напитокот во чисто шише. Оставете го фрижидер да се олади.

Примена:

Испијте една чаша дневно и наскоро ќе ја забележите разликата. Сета сол и останати отрови ќе излезат од вашиот бубрег низ урината.