Утринското кафе е ритуал без кој не можете да си го замислите денот? Тогаш сигурно ќе сакате да го пробате овој рецепт…

Станува збор за додаток кој ќе го направи вашето кафе повкусно и ќе ви помогне да се ослободите од вишокот килограми.

За овој едноставен, но “магичен“ напиток кој ќе ве ослободи од непосакуваните килограми ви се потребни следните состојки:

– ¾ шолји кокосово масло

– ½ шолја мед

– 1 лажица цимет

– 1 лажица какао (по желба)

Начин на подготовка:

Соединете ги сите горенаведени состојки и мешајте додека се убаво да се соедини.

Претурете во стаклен сад со капак.

Утредента наутро кога ќе си сварите шолја од вашето омилено кафе, додадете една до две лажички од претходно подготвената смеса во кафето додека е уште врело. Мешајте околу пет секунди и потоа можете да уживате!

Оваа мешавина ќе го поттикне вашиот метаболизам и со самото тоа ќе ви помогне во губењето на вишокот килограми, а и вашето кафе ќе има одличен вкус.

Пробајте и набрзо ќе ја забележите разликата!