Во периодот од 27.06-02.07 во „Нептун”  има голема акција „Lucky days” со најголеми попусти на целиот асортиман и шопинг до 60 рати со haPPy инстант кредитот. Овие “Среќни денови” на големи попусти во „Нептун” потрошувачите за прв пат ќе може да купуваат и до 60 рати со haPPy инстант кредитот што е одлична можност за потрошувачите да си припуштат повеќе и да имаат покомфорен шопинг.

Купувачите во „Нептун” може да најдат најголем избор на: телевизори, фрижидери, машини за перење, плотни, фурни, лаптопи, мобилни телефони, електрични тротинети, мали апарати за домаќинство и апарати за нега и убавина од брендовите: Beko, Samsung, LG, Huawei, Sony, Apple, Grundig, Elektrolux, Candy, Asus, Acer, Lenovo, Fuego, Bosch, Tefal, Rowenta. Целокупната понуда за “Lucky Days”, може да се разгледа на https://www.neptun.mk/

„Нептун” има и широка палета на услуги за своите клиенти како: лојална програма, инстант кредити, дополнителни гаранции, разни типови на достава, онлајн продажба, кредитна и кешбек картичка haPPy MasterCard.

Пред еден месец „Нептун” ја лансираше својата нова мобилна апликација NEPTUN за онлајн шопинг која може да ја симнете бесплатно на App Store или Play Store. Покрај онлајн купување, мобилната апликација на клиентите им овозможува да се информираат за сите тековни акции и промоции на лесен и едноставен начин. Со новата мобилна апликација потрошувачите може безбедено и брзо да купуваат производи со потврден квалитет и гаранција од домашна компанија на која може да и веруваат со своите лични податоци и пари при онлајн шопингот.

„Нептун” најголемата малопродажна и дистрибутивна мрежа во Македонија на производи од бела техника и апарати за домаќинство е присутна 21 год. на македонскиот пазар, и е застапена со 25 продажни салони во 21 град во Македонија. Со брендови во своето портфолио како Беко, LG, Samsung, Sony, Apple, Philips, Bosch, Asus, Huawei, Hitachi, Fuego и многу други, „Нептун” е позициониран како апсолутен лидер на пазарот во државава. „Нептун” е дел од групацијата „Балфин” која во Македонија е актуелна со изградбата на трговскиот центар “East Gate”.