Овој мелем го елиминира вишокот маснотии и вода од организмот, ја подобрува работата на мозокот, го подобрува памтењето, го подобрува слухот и видот…

Состојки: 125 гр рен, 3 непрскани лимони, 3 лажици мед,

Начин на подготовка:

Во блендер измиксајте 125 гр рен. Земете три лимони, расечете ги, извадете ги семките, па заедно со кората, исто така, измиксајте ги и измешајте ги со рен. Во тоа додајте 3 лажици мед и добро измешајте.

Чувајте ја оваа напивка во затворена тегла во фрижидер. Земајте по една мала лажица мелем два пати дневно со оброците. Користете во текот на 3 недели и гледајте како струкот се намалува.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.