ОВЕН

Загрижени сте за вашата работа. Околностите во кои се наоѓате, тргнале во неочекуван правец. Уживате во новите случувања со личноста која ја сакате. Овој ден е поволен за љубов. Избегнувајте внес на алкохол.

БИК

Не е поволен ден за нова работа. Доста работи ве оптоваруваат и може да погрешите во новите одлуки. Саканата личност не покажува дека е подготвена за нешто сериозно, но вие не. Проблеми со бубрезите.

БЛИЗНАЦИ

Приметувате промени во работното опкружување кое не ви одговораат. Следниот период ви носи предизвици. Сте влегле во фаза на монотонија со личноста која ви значи и не знаете како тоа да го промените. Внимавајте на здравје.

РАК

Пред вас е ден во кој ќе имате нови понуди за нова работа. Подготвени сте да пробате нешто поинакво на ова поле. Ако сте слободни, подготвени сте за љубовна авантура и за нови познанства. Проблеми со такихардија.

ЛАВ

Доколку се занимавате со приватна работа, наредниот перид би требало да ви донесе подобрување на заработувачката. Можно е да имате некои компликации кога е во прашање вашето емотивно поле. Водете сметка околу градниот кош.

ДЕВИЦА

Потрудете се да бидете трпеливи кога е во прашање вашето работно поле. Ќе имате она што го сакате после некое време. Ќе го смените пристапот во комуникацијата со личноста која ви се допаѓа и ќе успеете да ја освоите. Посетете лекар.

ВАГА

Потрудете се сега да држите некои сигурни вложувања. Не е време за големи ризици. Чувствувате дека има нови проблеми со саканата личност и тоа ве оптоварува. Чувствителни заби и непца.

ШКОРПИЈА

Поработете повеќе на својата концентрација ако сакате на време да ги решите работните проблеми. Пред вас е можност со саканата личност да остварите стабилна, искрена и поволна атмосфера. Ќе ви годи одмор.

СТРЕЛЕЦ

Не би требало да очекувате големи проблеми на ова поле. Ситуацијата ви е стабилна. Многу сте вљубени во новата личност која ви изгледа како вашиот идеален партнер. Имате многу позитивна енергија.

ЈАРЕЦ

Можно е денеска да имате компликации на работа. Финансиите ви се нестабилни. Вашата самотија почнува да ви пречи. Не сте задоволни од околностите кои ги имате на ова поле. Слушајте ги советите на лекарите.

ВОДОЛИЈА

Наклонети сте кон правење на мали грешки на работа. Сепак, не би требало да имате значајни последици. Можно е многу лесно да се впуштите во флерт со личноста која нема искрени намери кон вас. Чувствително здравје.

РИБИ

Ве очекува добра прилика за работа. Ви доаѓа почнување на работа која значајно ќе ви ја подобри заработката. Се двоумите меѓу две личности, која ќе ја изберете, зависи од вас. Проблеми со хормоните.