С.Д. (64) од кумановското село Тромеѓа, починал утрово откако врз него паднала плоча, додека работел на приватна куќа на ул. „Никола Спасиќ“ во Куманово.

Како што соопшти МВР, настанот се случил претпладнето околу 09.00 часот.

  • С.Д. со возило на Итна медицинсла помош бил пренесен во Медицински центар Куманово, а од таму во Ургентен центар при комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, каде била констатирана смрт, наведува МВР.

Увид извршила екипа од СВР Куманово. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.