Кога ќе го пиете ова смути, треба да вечерате најдоцна до шест часот.

Ќе забележите дека килограмите се топат и дека вашиот метаболизам е побрз.

Состојки: 1/2 исцеден лимон, 1 лажичка исечкан магдонос, малку цимет, 1/2 лажичка оцет, 2,5 дл вода, лажичка мед или ѓумбир

Начин на подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер, изблендирајте и испијте.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.