Приведен гевгеличанец, го скршил стаклото на здравствениот дом

Полициската станица Гевгелија го привела вчера А.Т.(35) од Гевгелија, бидејќи според пријавеното, претходно скршил стакло од влезна врата на Јавна здравствена установа „Здравствен дом“ Гевгелија и упатувал закани кон вработените,…

Полициската станица Гевгелија го привела вчера А.Т.(35) од Гевгелија, бидејќи според пријавеното, претходно скршил стакло од влезна врата на Јавна здравствена установа „Здравствен дом“ Гевгелија и упатувал закани кон вработените, информираат од МВР.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.


Related Articles