Ви откриваме фантастичен рецепт кој помага кај надуеност, го забрзува варењето, спречува задржување на течности во телото.

Подготовката е многу едноставна: Земете веза до две свеж магдонос и иситнете во блендер. Исцедете сок од 1 лимон и додајте во иситнетиот магдонос. На крај додајте половина шолја вода и добро измешајте.

За оптимални резултатуи оваа мешавина би требало да ја пиете на празен желудник, пет дена, секое утро. Потоа задолжително се прави пауза.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.