Девојче на возраст од 13 години се удави денеска попладне во Скопје. Спoред неофицијалните информации до кои дојде ТВ Алфа, трагедијата се случила околу 14:30 часот, на градилиште, во населбата Илинден, кога девојчето од засега непознати причини паднало во ископ за темели кој бил полн со вода.

Мештаните го извадиле телото на малолетничката, но било предоцна, лекари од Итна медициснка помош констатирале смрт.

Полицијата го потврди немилоот настан, детали за истиот најавија за подоцна.