Сокот од лимон и магдонос топи дури 3кг за само 5 дена

Овој сок буквално ги топи калориите, барем така тврдат оние кои го имаат испробано. Намирниците кои се користат за сокот се извор на витамини и минерали, па поради тоа нема…

Овој сок буквално ги топи калориите, барем така тврдат оние кои го имаат испробано. Намирниците кои се користат за сокот се извор на витамини и минерали, па поради тоа нема ништо да ве чини да го испробате, а истовремено ќе го освежите вашиот организам и ќе му обезбедите повеќе енергија за тековниот ден.

Магдоносот е богат со витамин А, Ц, К, а претставува добар извор на фолна киселина, железо и калиум. Лимонот пак изобилува со витамин Ц, но и витамин Б, рибофлавин и минерали како калиум, калциум, фосфор, магнезиум. Во составот на лимонот влегуваат и протеини и јаглехидрати.

Пиејќи го овој сок, за кратко време поточно за само 5 дена, ќе се ослободите од 3 вишок килограми.

Потребни состојки:

  • 1 китка магдонос
  • 1 лимон
  • Чаша вода

Начин на подготовка:

Иситнете го магдоносот, додајте му сок од еден лимон и сето тоа прелијте го во чаша со вода. Сокот се пие наутро, на гладен стомак, во времетраење од 5 дена. После тоа се прави пауза од 10 дена.


Related Articles