Сончево со мала до умерена облачност и со утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Утринските температури ќе се движат од 2 степени до -6, а максималните дневни ќе бидат во интервал од 2 до 9 степени.

Во Скоје и околината слично време со максимална дневна температура од пет степени.

За утре метеоролозите најавуваат претежно сончево врее со слаб до умерен северен ветер.