Коронавирусот во Македонија зема се поголем замав додека властите на чело со министерот Венко Филипче се однесуваат несовесно.

Специјализант на Стоматолошката клиника во Скопје кој е вработен во одделот за фиксна протетика е ново заразениот од коронавирус, неофицијално дознаваме од наши добро информирани извори.

Имено тој се вратил од Италија пред две недели, а денеска според нашите сознанија неофицијално неговите тестирања биле позитивни на коронавирусот.

 

Извор: Курир