ОВЕН

Вашата несигурност во работата која ја работите се приметува. Важно е да стекнете искуство и самодоверба. Ви се допаѓа личност која е тешко достапна за комуникација, затоа што е срамежлива. Проблеми со кожата.

БИК

Очекувајте нови случувања на работното поле. Пресвртите доаѓаа изненадувачки. Ве очекува флерт со нов познаник. Подготвени сте да направите чекор кон почеток на врска. Се чувствувате добро.

БЛИЗНАЦИ

Ви доаѓа шанса да ги докажете своите способности и да напредувате. Ќе бидете задоволни. Имате одличен однос со личноста која ја сакате. Пред вас е поволен период за љубов. Одлично се чувствувате.

РАК

Подготвени сте да ги направите неопходните чекори за да ви се смени ситуацијата. Наскоро ве очекува средба со личноста која ќе покаже дека сака сериозна врска со вас. Наклонети сте кон дебелеење.

ЛАВ

Нервозни сте и ви делува дека нема да успеете да ги одработите сите работни обврски на време. Со голема брзина се менуваат околностите во кои се наоѓате. Пред вас вас е неповолен период. Срцеви проблеми.

ДЕВИЦА

Имате впечаток дека соработниците се против вашите идеи и затоа на некое време се повлекувате во себе. Иако сте сакале стабилна врска, на крајот ќе се премислите. Полека сфаќате дека вашата слобода ви е поважна. Проблеми со стомакот.

ВАГА

Важно е во себе да најдете сила со компликациите да излезете на крај. Пред вас е период кој носи минливи љубовни пролеми и пречки со саканата личност. Проблеми со грлото.

ШКОРПИЈА

Изненадувачки трошоци се пред вас. Работната ситуација не ви е нималку наклонета. Саканата личност покажува дека и треба повеќе слобода во вашиот однос. Понекогаш сте љубоморни. Имате многу енергија.

СТРЕЛЕЦ

Доколку сте имале големи планови за работен напредок, ќе успеете да ги остварите, но полека – чекор по чекор. Подготвени сте да се препуштите на чувствата кои ги имате. Пред вас е поволен период. Проблеми со главоболки.

ЈАРЕЦ

Пробајте да бидете трпеливи во комуникацијата со соработниците. Немојте да влегувате во конфликти пребрзо. Личноста која ви се допаѓа покажала дека исто така сака нешто повеќе од пријателство. Проблеми поради стрес.

ВОДОЛИЈА

Потрудете се да се покажете во најдобро светло кога е во прашање работата. Важно е да бидете добро организирани. Пред вас е поволен ден за ново познанство. Подтотвени сте да влезете во врска. Немате проблеми.

РИБИ

На ова поле ќе имате некои промени кои не сте ги очекувале. Не сте сигурни на кого може да сметате. Ако сте слободни, чувствувате потреба за нова врска. Не ви годи да бидете осамени. Мали проблеми со зглобовите.