ОВЕН

Немате доволно доверба во личноста со која блиску соработувате. Пред вас се можности за промена на работата. Посветени сте на новиот партнер и нема назнаки дека со него ќе имате некои проблеми. Проблеми со циркулацијата.

БИК

Ви доаѓа значајно подобрување на финансиите. Ве очекува период во кој ќе имате некои нови работни понуди и прилики. Ако сте имале некои проблеми со љубомората, тие ви продолжуваат. Имате многу енергија.

БЛИЗНАЦИ

Може да добиете помош која ви била потребна. Ќе имате поддршка од личност која ќе покаже интерес за да ви помогне. Очекувајте почеток на нова врска. Генерално добро се чувствувате.

РАК

Можете да очекувате дека среќата ќе ви се насмевне и дека наскоро ќе ги решите работните проблеми. Ново познанство наскоро ви доаѓа. Пред вас е поволен период во кој ќе најдете емотивна среќа. Водете сметка околу срцето.

ЛАВ

Можно е да не сте задоволни од ситуацијата во која се наоѓате на ова поле и доста работи ве оптоваруваат. Пред вас е поволен ден на емоции. Со саканата личност имате се она што ви е потребно. Чувствителни очи.

ДЕВИЦА

Не е претерано поволен ден кога е во прашање вашето поле работа. Очекувајте мали компликации. Време е да се соочите со грешките кои сте ги правеле. Посветете се повеќе кон личноста која ви значи. Проблеми со стомакот.

ВАГА

Подготвени сте за важни чекори на ова поле. Пред вас е период за нови предизици. Ве очекува добра атмосфера во која ќе запонаете нова личност. Подготвени сте да влезете во необврзувачки флерт. Водете сметка околу синусите.

ШКОРПИЈА

Максимално сте посветени на работата. Ве очекува период во кој ќе бидете свртени кон своите планови и цели. Ако ви се допаѓа некоја повлечена личност, се двоумите околу врска со неа.  Внимавајте на штитна жлезда.

СТРЕЛЕЦ

Можно е да сте без енергија и денеска немате доволно мотивација да се посветите на вашата работа. Сте почнале да размислувате за прекин на врската. Ве очекува период кој може да ви донесе оддалечување од партнерот. Психоматски тегоби.

ЈАРЕЦ

Ќе ви биде потребно малку повеќе време да ги решите работните проблеми. Доста работи ве оптоваруваат. Можно е саканата личност да покажува дека сака повеќе од вас, но вие моментално не сте подготвен. Посетете лекар.

ВОДОЛИЈА

Финансиите ви се нестабилни. Работната ситуација се врти и стварите не одат онака како што сте планирале и очекувале. Сакате сериозен разговор со партнерот на тема заедничка иднина. Проблеми со уринарните патишта.

РИБИ

Препорака е да бидете внимателни со своите пари. Следниот период може да ви донесе проблеми со финансиите. Ситуацијата со саканата личност на некој начин би можела да се закомплицира. Ќе ви годи да правите вежби за дишење.