Ознака: бременост

ДУНА го скрати работното време за новите мајки

Опасно – За 25 проценти е зголемен ризикот од срцев удар во текот на бременост

Здравство 5 години ago

Се уште мистерија смртта на родилката Динева од Гевгелија – На Филипче му текна денес да формира Комисија, но не ја посетил гевгелиската болница!

Здравство 5 години ago

Чадиковски: Абортусот после 22 седмица е убиство

Здравство 5 години ago

Скандалозно – четворица гинеколози ја прегледуваат Гордана Јанкулоска

Социјала 5 години ago

Поранешната министерка Јанкуловска испрати отворено писмо до актуелните министерки Дескоска и Царовска

Мое здравје 5 години ago

Трудниците треба да вежбаат за време на бременоста, ќе бидат помалку депресивни!

Здравство 5 години ago

13 годишно девојче е најмладата пациентка на ГАК која абортирала – За две години 8 малолетнички се одлучиле да ја прекинат бременоста

Здравство 5 години ago

Една година и шест месеци казна затвор за гинекологот кој девет месеци лажел пациентка дека е бремена

Здравство 5 години ago

Алармантно – Секоја петта бремена Ромка во Македонија е малолетничка!