Ознака: филипче

59 годишен скопјанец, крводарител, бил вратен од пунктот за вакцинација

Пациенти со рак без терапија. Од клиниката за Онкологија велат ќе има лекови во вторник. Васев, Пановски и Филипче повторно во триаголник

Здравство 4 години ago

Итната помош бара лекари, со 5 лекари се чува здравјето на цело Скопје. Филипче ги гаси пунктовите, луѓе умираат, возило се чека и по 45 минути.

Здравство 4 години ago

Беља преку ФБ порака до Заев: Ако во една недела ви умрат 6 новороденчиња, се оди во затвор

Здравство 5 години ago

Медицинските сестри гневни на Филипче и Тевдовски

Здравство 5 години ago

Стојаноска: Додека здравството е пред колапс, Филипче се шета на семинари низ Европа!

Здравство 5 години ago

Таравари: незнам како уште Филипче е министер, дали Заев го гледа ова, до сега ваков скандал немало! Филипче треба под итно да се тргне од министерството за здравство!

Здравство 5 години ago

ВМРО ДПМНЕ повторно побара Филипче веднаш да си поднесе оставка поради скандалозниот тендер, а Јавното обвинителство да го истражи криминалот

Здравство 5 години ago

Под притисок од јавноста Филипче го стопира скандалозниот тендер за реагенси вреден 35 милиони евра

Здравство 5 години ago

ВМРО-ДПМНЕ бара Филипче да се повлече од функцијата а ОЈО да поведе постапка за скандалозниот тендер!